O mně

Jmenuji se Adam Ježek a jsem programátor, student a hardwarový nadšenec.
Již nějakou dobu působím na poli moderních technologií a věnuji se nejenom programování. Mé aplikace si našly cestu i do průmyslového prostředí k výrobní lince. Dokážu vytvořit pokročilou aplikaci, nebo vám jen pomoct s úkolem do školy.
Byl jsem členem spolku GymGeek na roudnickém gymnáziu, kde se věnujeme tvorbě a programování hardwarových hračiček. Někdy pro zábavu, někdy abychom ukázali, že se něco dá použit i jinak než výrobce zamýšlel. S našimi výtvory objíždíme vývojářské konference, tudíž je možné že jste mě potkali na konferencích jako LinuxDays, PyConCZ, DevConf či PyconSK nebo JobsDev.
Nyní jsem aktivně zapojen ve studenstkém klubu SiliconHill při SU ČVUT, kde jsem zástupcem bloku, ale také věnuji hodně času projektu AVC.SH, kde se zajímám hlavně o video a světla.

Dovednosti

visualstudio icon

Několik let jsem se věnoval vývoji WPF desktopových aplikací v jazyce C#. Mé aplikace běží převážně v průmyslovém prostředí, kde mimo jiné obsluhují i specifický hardware výrobních linek.

mcu icon

Dokáži naprogramovat jak průmyslová PLC která obsluhují stroje ve výrobě, tak microcontrollery, ať už se jedná o Arduino, ESP či jiné MCU, v MicroPythonu i v C++. Stejně tak mám zkušenosti s řízením pomocí mikropočítačů typu Raspberry Pi apod.

python icon

Dříve jen ve volném čase, poslední dobou výhradně, se věnuji programování v jazyce Python, který ovládám na pokročilé úrovni.

network icon

Dokáži navrhnout a spravovat počítačové sítě, ať už se jedná o malou firemní síť či Wi-Fi pokrytí problematické oblasti.

web icon

Ačkoliv se nejedná o mé primární zaměření, ovládám HTML5, CSS3, JS a PHP, a jsem schopen vytvořit responzivní webové stránky.

other icon

Mé znalosti ve světě technologií sahají mnohem dál a stále se učím. Zázraky na počkání, nemožné do týdne!

Reference

Pracuji zde jako Python backend developer na open source projektu Karmen. Občas provedu úpravu na frontendu nebo poladím CI/CD.
Jsem členem audiovizuální centra klubu SiliconHill, kde se věnuji primárně videu. Mám zkušennosti se zařízeními firmy BlackMagicDesign, od kamer, přes huby a procesory, až po střižny. Mám praktické zkušennosti s živým střihem z konferencí a konzertů.

Kontakt

Kontaktovat mě můžete pomocí formuláře níže nebo přímo na mail@ajezek.cz
Aktuálně probíhá migrace na nový hosting. Formulář níže nefunguje, prosím, pište rovnou na email.