O mně

Jmenuji se Adam Ježek a jsem programátor, student a hardwarový nadšenec.
Již nějakou dobu působím na poli moderních technologií a věnuji se nejenom programování. Mé aplikace si našly cestu i do průmyslového prostředí k výrobní lince. Dokážu vytvořit pokročilou aplikaci, nebo vám jen pomoct s úkolem do školy.
Byl jsem členem spolku GymGeek na roudnickém gymnáziu, kde se věnujeme tvorbě a programování hardwarových hračiček. Někdy pro zábavu, někdy abychom ukázali, že se něco dá použit i jinak než výrobce zamýšlel. S našimi výtvory objíždíme vývojářské konference, tudíž je možné že jste mě potkali na konferencích jako LinuxDays, PyConCZ, DevConf či PyconSK nebo JobsDev.
Nyní jsem aktivně zapojen ve studenstkém klubu SiliconHill při SU ČVUT, kde jsem zástupcem bloku, ale také věnuji hodně času projektu AVC.SH, kde se zajímám hlavně o video a světla.

Dovednosti

python icon

Co začalo jako koníček je teď moje hlavní zaměření - téměř výhradně programuji v Python 3. A taky rád používám pipenv!

docker icon

Zabalit aplikaci do Dockeru, rozjet automatické CI/CD, nastavit VPN nebo rozbít nginx? Ani DevOps nejsou problém.

bash icon

Ačkoliv mám radši Python, občas si usnadním práci nebo automatizuji workflow nějakým skriptem v Bashi.

network icon

Dokáži navrhnout a spravovat počítačové sítě, ať už se jedná o malou firemní síť či Wi-Fi pokrytí problematické oblasti. Rád používám OpenWRT, MikroTik nebo Cisco.

web icon

Ačkoliv se nejedná o mé primární zaměření, ovládám HTML5, CSS3, JS a PHP, a jsem schopen vytvořit responzivní webové stránky.

mcu icon

Dokáži naprogramovat jak průmyslová PLC která obsluhují stroje ve výrobě, tak microcontrollery, ať už se jedná o Arduino, ESP či jiné MCU, v MicroPythonu i v C++. Stejně tak mám zkušenosti s řízením pomocí mikropočítačů typu Raspberry Pi apod.

visualstudio icon

Několik let jsem se věnoval vývoji WPF desktopových aplikací v jazyce C#. Mé aplikace běží převážně v průmyslovém prostředí, kde mimo jiné obsluhují i specifický hardware výrobních linek.

other icon

Mé znalosti ve světě technologií sahají mnohem dál a stále se učím. Zázraky na počkání, nemožné do týdne!

Reference

Pracuji zde jako Python backend developer na open source projektu Karmen. Občas provedu úpravu na frontendu nebo poladím CI/CD.
Jsem členem audiovizuální centra klubu SiliconHill, kde se věnuji primárně videu. Mám zkušennosti se zařízeními firmy BlackMagicDesign, od kamer, přes huby a procesory, až po střižny. Mám praktické zkušennosti s živým střihem z konferencí a konzertů.
ČSOB
Aktuálně pracuji v analytickém útvaru ČSOB, kde pomocí Pythonu zpracovávám data a snažím se proniknout do chatbotů postavených na Rasa framworku.
Pracoval jsem na vývoji únikových her od The Chamber. Zde jsem napsal modulární systém v Pythonu pro ovládání GPIO na různých deskách (RPi/Arduino) v síti, a také na ovládání videa na RPi. Také jsem zde vyráběl "chytré rekvizity", které díky elektronice uvnitř umožňovaly lepší interakci s hráčem.
Konstrukční ateliér TRIEN s.r.o.
Dělám zakázky pro kostrukční ateliér TRIEN, kde navrhuji programy pro stroje které vyrobí. Zde jsem získal praktické zkušennosti s PLC Orbit Merret a vytvořil aplikace, které běží i na výrobních linkách.
Arduino tutoriály
Napsal jsem sadu tutoriálů ohledně programování Arduina pro začátečníky na síti ITnetwork.cz. Ačkoliv dnes již moc nemám čas, stále se snažím občas napsat další díl a pomoci začátečníkům.
platiti.cz
Pracoval jsem na technické podpoře platiti.cz - Platba kartou do Vašeho e-shopu. Zde jsem nasazoval platební moduly pro eshopy, nebo se podílel na jejich vývoji.
GymGeek
V programátorském kroužku GymGeek při naší škole jsme vytvořili například interaktivní obrazovku z LED pásků nebo sportovní hry s použitím ESP8266 čipů. Některé výtvory jsou k vidění na mém Twitteru nebo ve fotogalerii z konferencí.

Kontakt

Kontaktovat mě můžete pomocí formuláře níže nebo přímo na mail@ajezek.cz
Aktuálně probíhá migrace na nový hosting. Formulář níže nefunguje, prosím, pište rovnou na email.